Zdrowe produkty, które muszą znaleźć się w Twojej diecie

Zamierzasz wreszcie zacząć zdrowo się odżywiać, jednak nadal nie masz pojęcia jak się za to zabrać? Dzięki zapoznaniu się z treścią artykułu poznasz bardzo korzystne dla zdrowia produkty żywnościowe. Za sprawą ich regularnego spożywania wreszcie odczujesz pełnię witalności na co dzień!

Czarnuszka dobra na wszystko

Ziarenka czarnuszki były już znane niemal od zarania dziejów. Wzmianki o tej roślinie możemy odnaleźć chociażby w Starym Testamencie. Czarnuszka jest nazywana Złotem Faraonów. Już starożytni mieli bowiem świadomość jej dobroczynnych właściwości leczniczych. Nic więc dziwnego, że czarnuszka znajdowała się w grobie samego Tutenchamona.

Kasza jaglana pozwoli oczyścić organizm

Nie bez powodów jest nazywana królową wszystkich kasz. Ma to związek z jej alkalizującymi właściwościami, a także wysoką zawartością cennych dla zdrowia witamin i minerałów. Popularna jaglanka jest bogata zwłaszcza w krzemionkę, potas oraz magnez. Znajdziemy w niej także najważniejsze witaminy z grupy B.

Kasza jaglana sprawdza się doskonale w celu przeprowadzenia wiosennego detoksu. Pozwala pozbyć się z organizmu wszelkich zalegających zanieczyszczeń i zakwaszenia. Jaglankę powinni docenić również ci wszyscy, którzy bezskutecznie poszukują diety odchudzającej.

Siemię lniane bogatym źródłem kwasów Omega

Nikogo chyba nie trzeba już dziś przekonywać do tego, jak ważne dla zachowania zdrowia jest systematyczne dostarczanie kwasów Omega do organizmu. Zazwyczaj jednak jako ich źródło wymieniane są jedynie ryby, co okazuje się być błędem! Otóż, bardzo bogate w kwasy Omega są również nasiona siemienia lnianego. Możemy spożywać je zarówno w postaci zmielonej w młynku do kawy, jak i oleju lnianego.

Siemię lniane nie bez przyczyny jest zaliczane do listy produktów superfood. Oprócz kwasów omega posiada bowiem spore ilości witamin oraz korzystnych tłuszczy nienasyconych. Oprócz tego jego spożywanie wpływa bardzo pozytywnie na stan włosów, skóry oraz paznokci. Wystarczy tylko każdego dnia dodać łyżeczkę siemienia lnianego lub oleju do sałatki, jogurtu czy kaszy.

READ  Słonecznik - pyszna i zdrowa przekąska i jej zalety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *