"PROGRAM NA RZECZ WALKI Z RAKIEM JELITA GRUBEGO"

Rak jest terminem, diagnozą, z którą trudno się pogodzić. Jednakże rak jelita grubego wykryty we wczesnych stadiach jest niemal całkowicie uleczalny. Dlatego warto podjąć prosty wysiłek związany z diagnostyką raka jelita grubego. Zgodnie z przysłowiem: "Najlepszą formą obrony jest atak" zainteresuj się profilaktyką raka jelita grubego! Pamiętaj, aby po ukończeniu 40. roku życia poddawać się regularnie kolonoskopii (co 5-7 lat)!!! Możesz także wykonywać testy na krew utajoną.

Interesuje cię pomoc ludziom? Masz w sobie dużo empatii oraz zrozumienia? Potrafisz słuchać? Może warto zastanowić się nad kształceniem w kierunku psychologii? A może potrzebujesz obecności i rady od takiej osoby?  
Praca psychologa bo to o niej mowa wymaga odpowiedniego wykształcenia. Nie wystarczy zwykły kurs. Potrzebne są studia wyższe oraz odbyta praktyka. To ona połączona z nauką i chęcią niesienia pomocy określa jakość usług świadczoną przez gabinety prywatne i państwowe. Czym się zajmuje psycholog? Aby odpowiedzieć na to pytanie dokładniej najlepiej , udać się do gabinetu. Tam możemy poznać przebieg wizyty, dowiedzieć się przy okazji czegoś o sobie, otrzymać poradę na trapiące nas problemy. 
Praca psychologa nie polega na przepisywaniu leków i zajmowaniu się poważnymi chorobami. Ma on za zadanie wysłuchać ludzi, pomóc w poznaniu siebie, określeniu cech osobowości czy temperamentu. Jest często pierwszą osobą, z którą się kontaktujemy w przypadku nagłych problemów. To on ma za zadanie pokierować nas dalej. Albo będzie to kilka spotkań, nakierowujących na rozwiązanie danej sytuacji albo skierowanie do psychiatry przy poważniejszych schorzeniach. 
Psycholog analizuje zachowanie ludzi, bywa mediatorem pomiędzy dwiema stronami spornymi (np. w szkołach na linii nauczyciel- uczeń czy rodzic- dziecko). Wykazuje się empatią i zrozumieniem dla drugiego człowieka. Można powiedzieć, że bardziej praca psychologa polega na wsparciu, daniu odczuć że nie ma sytuacji bez wyjścia, ciepłej relacji niż surowych i bezwzględnych nakazów/ zakazów.
Więcej o zawodzie psychologa dowiesz się ze strony Fripp.org.pl

Fotografie:

praca psychologa

czym się zajmuje psycholog