"PROGRAM NA RZECZ WALKI Z RAKIEM JELITA GRUBEGO"

Rak jest terminem, diagnozą, z którą trudno się pogodzić. Jednakże rak jelita grubego wykryty we wczesnych stadiach jest niemal całkowicie uleczalny. Dlatego warto podjąć prosty wysiłek związany z diagnostyką raka jelita grubego. Zgodnie z przysłowiem: "Najlepszą formą obrony jest atak" zainteresuj się profilaktyką raka jelita grubego! Pamiętaj, aby po ukończeniu 40. roku życia poddawać się regularnie kolonoskopii (co 5-7 lat)!!! Możesz także wykonywać testy na krew utajoną.

Góry i morze kojarzą się większości z nas z wypoczynkiem, wakacjami, przyjemnym spędzaniem wolnego czasu.

Łatwiej chyba w tak pięknych okolicznościach przyrody podjąć trudy różnego rodzaju terapii, poza tym efekty leczenia wspiera charakterystyczny mikroklimat. Popularne zatem są w rejonach nadmorskich ośrodki medyczne oferujące turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Szczególnie chętnie wybierają je osoby ze schorzeniami układu oddechowego, znany jest bowiem dobroczynny wpływ jodu na pracę płuc. Długie spacery brzegiem plaży, szczególnie, gdy nie jest ona oblegana przez turystów są bezcenne dla organizmu.
Góry to z kolei obszar, na którym występuje mnóstwo leczniczych źródeł. Wiele ośrodków turystycznych wspiera swą działalność poza sezonem organizując turnusy rehabilitacyjne w górach. Kuracjusze uczęszczają na zabiegi, a w wolnych chwilach zachwycają się pięknem okolicy. Poza tym górskie szlaki kojarzą nam się z długotrwałym wysiłkiem fizycznym, z którego w zasadzie nie zdajemy sobie sprawy, skupiając się na pięknych widokach. Warto ten aspekt wykorzystać, organizując wczasy odchudzające. Można w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. 
Skoro w naszym pięknym kraju występują zarówno góry, jak i morze, należy korzystać z dobrodziejstw natury i wykorzystywać je dla poprawy stanu własnego zdrowia. Turnusy rehabilitacyjne w górach, czy nad morzem to nie tylko rozwiązanie dla osób schorowanych. Często z ofert uzdrowisk takich jak korzystają osoby prywatne, lubiące wypoczywać w sposób zdrowy i sensowny, a przy okazji pożyteczny dla własnego organizmu.

Fotografie:

zdrowie

medycyna

lekarstwa

rehabilitacja

ośrodek

wczasy

turnusy