Seler i pietruszka lecza raka

Okazuje się, ze seler i pietruszka mogą być świetnym lekiem wspomagającym leczenie raka piersi. A wszystko to za sprawa apigeniny zawartej w warzywach.

Jak dowiedli naukowcy z University of Missouri apigenina wydantnie wplywa na zmiejszenie sie guzów piersi – co pokazaly badania przeprowadzone na myszach. U tej cześci gryzoni, która otrzymywała apigenine guzy wyraźnie zmalały. Mimo tak spektakkularnych wynikków badcze nie sa optymistami jeśli chodzi o szybkie zastosowanie apigeniny w leczeniu raka. Raz, dokladny mechanizm dzialania substancji nie zostal jeszcze poznany, a dwa jak twierdza naukowcy firmy farmaceutyczne nie sa zainteresowane finansowaniem badań dotyczacych substancji, które z latwościa mozna uzyskać z pospolitych warzyw. 

Sam seler uwazany za afrodyzjak. Zawiera duzo fosforu, wapnia, potasu i cynku, a takze magnezu i zelaza. Nazywany jest warzywem mlodości. Natka selera zawiera wiecej cennych skladników niz korzeń. Napar z nasion selera obniza ciśnienie tetnicze, doskonale sprawdza sie jako środek uspokajajacy.

Seler ułatwia trawienie, likwiduje zaparcia, odtruwa organizm, pomaga trawić tluszcze, działa moczopednie, polepsza prace nerek i serca. Wzmacnia również uklad odpornościowy, oczyszcza organizm z toksyn i pobudza przemiane materii. Wspomaga także leczenie zapalenia górnych dróg oddechowych i przewleklych chorób pluc.

Regularne picie świeżo wyciśnietego soku z selera polecane jest przy ogólnym osłabieniu organizmu. Sok likwiduje obrzęki, poprawia wygląd cery i włosów, chroni przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników, polepsza również prace nerek i woreczka żółciowego.

Z kolei pietruszka zawiera prowitamine A oraz witaminy C, B1, B2, B6 oraz zelazo, sód, potas, magnez, wapń, miedź, fosfor, karoten. Polecana jest w przypadku zapalenia pęcherza moczowego i dróg moczowych. Pozytywnie wplywa na skóre i prace ukladu trawiennego. Wspomaga leczenie anemii, chorób wątroby, woreczka żółciowego, a roztarta i stosowana zewnetrznie pomaga na wrzody oraz uklucia owadów. W tradycji ludowej pietruszka jest lekiem na bezplodność i wzmaga męska potencje.

READ  Meldonium - doping czy lekarstwo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *