Rowerem do pracy? – oszczędność i zdrowie

Jeżeli nasza praca wymaga dojazdu, można pokusić się o skorzystanie z roweru. Odległości rzędu, kilku czy kilkunastu kilometrów, nie powinny robić na nas dużego wrażenia. Można je pokonać w ciągu godziny, często nawet krócej.

Oczywiście oprócz przyjemności, korzystanie z roweru podczas dojazdów do pracy, to również inne zalety. Duża zaleta, to oszczędność środków finansowych, które mielibyśmy wydać na paliwo lub bilety autobusowe. Zamiast tego, odłożone pieniążki możemy przeznaczyć na wojaże rowerowe lub rozbudowę swojej floty sprzętu i osprzętu rowerowego. Drugim pozytywnym aspektem jest wzrost naszej aktywności fizycznej, ma to pozytywne znaczenie dla naszego zdrowia. Oczywiście jeżeli nie będziemy przesadzać z przeciążaniem organizmu.

Warto stopniowo przygotowywać i przyzwyczajać organizm do coraz dłuższych i cięższych podróży rowerowych. Jeżeli po przerwie zimowej, wsiądziemy na rower i bez żadnego przygotowania pojedziemy w kilkukilometrową trasę, to możemy być pewni że będzie miało to dla naszego organizmu złe skutki. Należy zadbać o stopniowy powrót do formy, po dłuższej przerwie.

Jazda na rowerze ma wielu swoich zwolenników. Rower jest pozytywnym rozwiązaniem, nie tylko dla naszego zdrowia, czy portfela ale także dla naszego środowiska. Po co zanieczyszczać świat spalinami samochodowymi, skoro możemy wykorzystać piękną pogodę i z przyjemnością wybrać się do pracy na rowerze. Pamiętajmy tylko o naszym bezpieczeństwie. Bądź widoczny na drodze, miej ze sobą odblaski, a najlepiej posiadać lampkę, którą załączymy po zmroku. Bezpieczeństwo uczestników ruchu jest bardzo ważne.

Oczywiste jest to, że jeżeli ktoś cały tydzień pracuje fizycznie, to nie będzie miał ochoty codziennie męczyć się jazdą na rowerze. Jednak warto chociaż raz na jakiś czas, skorzystać z takiej formy wypoczynku. Rower to nie tylko wysiłek. Jazda na rowerze pozwala się rozluźnić, zapomnieć na chwilę o problemach dnia codziennego. Aktywność fizyczna działa dobrze na nasz stan emocjonalny. Potrafimy w ten sposób wyładować energię, dzięki czemu nie będziemy agresywni a złość wyrzucimy z siebie poprzez wysiłek fizyczny, co przyniesie nam same korzyści.

READ  Jak dobrze rozgrzać się przed rozpoczęciem biegania?

Jeżeli nasz rower, od dawna leży gdzieś w piwnicy zakurzony, to najwyższy czas, aby go wyjąć i zacząć korzystać z przyjemności jaką jest jazda na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *