"PROGRAM NA RZECZ WALKI Z RAKIEM JELITA GRUBEGO"

Rak jest terminem, diagnozą, z którą trudno się pogodzić. Jednakże rak jelita grubego wykryty we wczesnych stadiach jest niemal całkowicie uleczalny. Dlatego warto podjąć prosty wysiłek związany z diagnostyką raka jelita grubego. Zgodnie z przysłowiem: "Najlepszą formą obrony jest atak" zainteresuj się profilaktyką raka jelita grubego! Pamiętaj, aby po ukończeniu 40. roku życia poddawać się regularnie kolonoskopii (co 5-7 lat)!!! Możesz także wykonywać testy na krew utajoną.

Osoby starsze bardzo się wzbraniają przed pójściem do psychologa czy psychiatry.

Nic dziwnego, przed laty na temat tego typu lekarzy mówiło się raczej pejoratywnie. A przede wszystkim w ten sposób postrzegani byli ich pacjenci.

Uważano ich w najlepszym razie za słabeuszy, najczęściej jednak mówiono o nich wariaci. Obecnie terapia jest czymś modnym i na czasie. Młodzi ludzie, nawet nastolatki chętnie z niej korzystają. I odwiedzają prywatne gabinety psychiatryczne regularnie. Nawet bez wyraźnej potrzeby. Tymczasem osoby starsze unikają tego jak ognia, choć często taka specjalistyczna pomoc bardzo by im się przydała. Po co komu psychiatra w Łodzi na stare lata, pytają. Otóż może on ułatwić życie. Nie tylko dzięki przepisywanym lekom, ale przede wszystkim poprzez rozmowę i pomoc w dostrzeżeniu nieco innego obrazu życia. Wiele starszych osób czuje się samotnych i zapomnianych. Dzieci się usamodzielniły, natomiast współmałżonek umarł bądź odszedł. Jak pokazują badania, ludzie samotni częściej chorują, a co za tym idzie umierają też młodziej. 
Uzyskaj pomoc psychiatryczną na stronie: www

Psychiatra nie rozwiąże wszystkim problemów. Często jednak wskazuje różne formy aktywności, jakie mogą pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia. Dlatego chociażby warto dać mu szansę. Zwłaszcza jeżeli dzieci czy znajomi coraz częściej zwracają uwagę na dziwne zachowanie takiego człowieka. Wówczas psychiatra dla osób w wieku podeszłym to dobre rozwiązanie. Wystarczy spróbować i ocenić, czy właśnie tego się potrzebuje. Rozmowa zawsze pomaga, zwłaszcza z człowiekiem, który umie słuchać, a przede wszystkim wie, że nie powinno się oceniać ludzi zbyt pochopnie.

Fotografie:

zdrowie

lekarstwa

leczenie

psychiatra