Dieta Cambridge

W poszukiwaniu skutecznej diety na pewno prędzej czy później natrafimy dietę Cambridge.

Czy jest ona bezpieczna i skuteczna?

Dieta Cambridge zakłada innych zestaw posiłków dla pań a inny dla panów. Panie mogą spożywac 3 posiłki a panowie 4 dziennie. Dieta oparta jest głównie na produktach niskowęglowodanowych dostarczających dużą ilosć wiatmin i minerałów. Stosowana przez ok 3 tygodnie daje zadowalające efekty.

Głównym elementem tej diety są specjalne zupki w proszku zalewane wodą, batoniki, koktajle oraz sama woda minieralna której powinniśmy wypijać ok 2 l dziennie. Zabronione są bezwzglednie napoje alkoholowe oraz produkty zawierające kofeinę. Co ważne nie jest zalecane łączenie diety ze wzmożona aktywnością fizyczną. Po zakończeniu 3 tygodniowej diety zalecany jest natomist 2 tygodniowy okres mieszany a więc spożywanie równolegle produktów z diety z innymi produktami. W ciągu 3 tygodni stosowania tej diety można zrzucić do 10 kg. Będąc na tej diecie dostarczamy organizmowi wszystkie niezbędne elementy prawidłowego odżywiania przy czym kaloryczność posiłków nie przeracza 500 kalorii.

Dieta jest bardzo rygorystyczna i przy tak małej ilości kalorii każdy objaw senności czy osłabienia powinien być konsultowany z lekarzem. Diety nie powinny stosować osoby poniżej 14 roku życia, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, cukrzycy, osoby chore na depresję lub uczulone na białko w mleku.

Jak widać dieta mimo, że przynosi efekty nie jest w pełni bezpieczna i powinno się ją stosować bardzo ostrożnie. Dodatkowo warto wspomnieć że koszt takiej 3 tygodniowej kuracji to około 800 zł.

READ  Zasady złote jak liście - rozgrzewająca dieta na jesień i zimę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *